Контролер-касир

P_7

Контролер-касир – це спеціаліст, який займається прийманням та видачею грошей, цінних паперів, працює на касовому апараті, продає білети.
В залежності від специфіки роботи, виділяються банківські касири, продавці-касири,касири-бухгалтери.

Історія професії:
Назва «касир» прийшла до нас із Західної Європи. Де в свою чергу, воно взяло початок від італійського слова  cassa – «ящик».
З давніх часів  існувала традиція в невеликій кількості людей призначати відповідального за зберігання коштів. В Київській Русі існувала посада казначея – людини, яка зберігала казну. В сучасному вигляді посада касира з’явилася наприкінці 19 століття, коли  винайшли касовий апарат.
Характер роботи: контролює поповнення асортиментів товарів у торговому залі, перевіряє справність і правильність експлуатації контрольно-касового апарата; перевіряє кількість і якість товару; підраховує вартість покупки, одержує гроші, пробиває чек, видає здачу; усуває дрібні несправності контрольно-касового апарату; оформлює вітрини; консультує покупців про призначення, властивості, якість товарів та їхні ціни; вивчає попит покупців; одержує товар зі складу; складає товарні звіти, акти.
Робота контролера-касира проходить у спеціально обладнаних торгових залах. Кваліфікований робітник за професією «Контролер-касир» може бути працевлаштований в торговельному підприємстві будь-якої форми власності, такому як: магазин; спеціалізовані магазини (спортивні,господарські і т.д.); універмаги; супермаркети; салони-магазини; торгово-оптові склади; торгові точки.

Нагору