п`ятниця , 12 квітня 2024

Водій автотранспортних засобів

P_3

Водій автотранспортних засобів – це особа, яка управляє легковими й вантажними автомобілями всіх типів і марок, усуває несправності, що виникли в шляху.

Історія професії
Першу парову машину у 1769 році створив французький інженер Кюньо. Людину яка керувала машиною і одночасно топила паровий котел, називали шофером. Ця машина розвивала 7 кілометрів на годину.
В Росії перший автомобіль з’явився в 1895 році. В наш час водій автотранспорту – масова професія, так як автомобіль став незамінним не лише у всіх сферах людської діяльності, але і в умовах індивідуального бізнесу.
Майстерність водія залежить від точності, швидкості та надійності його дій, наявності у нього певних особистих якостей. Крім цих зовнішніх факторів на поведінку водія впливають також внутрішні, наприклад самопочуття, думки. Саме вони відволікають водія від керування і можуть призвести до аварії. Водію потрібно мати гарну м’язово – рухову пам’ять. Завдяки їй водій, не дивлячись, перемикає механізми керування, але це досягається з часом, внаслідок вправ з водіння. Йому також необхідна розвинена довготривала та оперативна зорова пам’ять ,що допомагає подумки бачити всі особливості маршруту, одночасно реагуючи на зміни  які відбуваються. Особливо важливим для водія є вміння швидко і правильно оцінити обстановку, що дозволяє уникати  дорожньо-транспортних пригод.

Нагору