Звіт

5. Проведення виховної роботи серед учнів навчального закладу.
Виховна робота проводилась відповідно до Концепції громадського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Концепції виховання дітей та молоді в національній системі освіти, плану роботи училища та планів роботи класних керівників. Виховна робота була зорієнтована на систему позаурочної діяльності учнів, основною метою якої є максимальна реалізація потенціалу кожного виховного заходу в напрямі всебічного виховання та розвитку особистості. Основна увага приділялась морально-правовому вихованню, пропаганді здорового способу життя, попередженню негативних явищ серед молоді, проводилась індивідуальна робота з учнями, схильними до правопорушень. Працювала Рада з профілактики правопорушень. Напрацьовано певну систему виховної роботи з питань превентивного виховання. В 2012-2013 н.р. значно знизився рівень злочинності серед учнів училища. В навчальному закладі створені органи учнівського самоврядування, батьківський комітет, по новому запрацював і активізував свою роботу учнівський профспілковий комітет.
Щиру вдячність висловлюю профкому училища під головуванням Л.М.Машталлєра, який зумів організувати наш славний колектив для придбання сучасного високоякісного множильно-копіювального апарату.
Розроблено спільні заходи щодо профілактики правопорушень разом з відділом кримінальної міліції та службою у справах неповнолітніх. Налагоджено тісну співпрацю з службою у справах сім’ї та молоді, постійно проводяться зустрічі з представниками відповідних служб.
Вимагає вдосконалення система контролю відвідування учнями навчальних занять. Спільно з класними керівниками та майстрами виробничого навчання контролюється питання проживання учнів в гуртожитку.
Самоврядування в професійно-технічному навчальному закладі має на меті виховати і сформувати свідомого, з активною громадською позицією громадянина України. Воно сприяє виробленню в учнів почуття господарів училища покращенню стосунків і діяльності, вмінню співпрацювати на принципах гласності, демократизму, через включення молоді у динамічну систему ролей, які є своєрідним тренажером де ці навики практично виробляються і закріплюються. Самоврядування сприяє розширенню діапазону діяльності дорослих і дітей – членів єдиного колективу, сприяє їх співдружності творчому пошуку ініціативі.
Культурно-масова комісія має на меті організувати та ініціювати проведення виховних заходів силами самих учнів.
Цікавими і різноманітними виховними заходами був насичений другий семестр навчального року, зокрема до 142 річниці від дня народження Лесі Українки (майстер Коваль Н.Б.), до 199 річниці від дня народження Т.Г.Шевченка «З Кобзарем у серці» (викладач Тартак М.В.), до Дня Матері «Ми матір називаємо святою» (викладачі Джуровська О.С., Івасечко Н.П., Янкова Л.О.), «Все починається з любові» ( майстри Човніцька М.І., Бойчук І.О.), круглий стіл за участю випускників, які служать в Збройних Силах України (викладач Лобач В.В.). У квітні проведено місячник правових знань.
Проте, тяга окремих учнів до алкоголю привела до нещасного випадку, зокрема учні Данильчук Володимир (гр. 18А) і Писарчук Андрій (гр.18Б) 10 червня після відбою напилися і Данильчук В. випав із вікна у вбиральні. Цей випадок засвідчив про те, що в даних групах було послаблено виховну роботу з учнями з боку їх керівників та вихователя. Не знімаю відповідальності і з себе. Наше завдання: своєчасно розгледіти неадекватну поведінку учнів, надати їм допомогу, використовуючи всі засоби впливу та педагогічний такт. Більше до співпраці залучати батьків, практичного психолога, наркологів.
У звітному періоді у гуртожитках проживало 611 учнів. З ними працювали 12 вихователів. В гуртожитках в основному забезпечувалися необхідні умови для побуту, занять, відпочинку і проведення виховної роботи з учнями.
Виховний процес організовувався згідно планів виховної роботи училища і кожного вихователя, зокрема. У їхній практичній роботі значне місце відводилося питанням громадянської зрілості учнів, розвитку їх життєвих компетентностей, формування санітарно-гігієнічних навичок і здорового способу життя, відродженню національних і родинних традицій.
Хочу зазначити, що більшість заходів вихователі проводили у співпраці з керівниками гуртків, класними керівниками, майстрами в/н, викладачем Лобачом В.В., працівниками нашої бібліотеки, медсестрою Котовськом С.З., практичним психологом Джуган С.В.

6. Дозвілля учнів (робота секцій, гуртків).
У ВПТУ №4 ім. М.Паращука працюють 6 гуртків спортивного спрямування та 9 гуртків різних видів художньої творчості. Учні приймають активну участь в спортивних змаганнях всіх рівнів, як на училищному рівні так і на рівні області.
Гуртки є основою в організації загально училищних заходів: «День Знань», «День Вчителя», «Козацькі забави», «Новий рік», «День св. Валентина», «День матері» інших.
У 2013 р., вперше в училищі було організовано День Кар’єри, який проводив директор училища за участю провідних спеціалістів із банків, будівельних і промислових організацій.
У квітні 2013 р. проведено виховний захід «Дзвони Чорнобиля спогадами будять, щоб від нещастя весь світ вберегти», який організували Мельник Г.А. та Кекиш М.Б.
В другому семестрі проведено три випускних свята у січні, березні та червні, а також Дні відкритих дверей.
Значна увага в училищі приділялася розвитку учнівської художньої самодіяльності до якої залучено понад 200 дітей (9 колективів). Наша художня самодіяльність добре підготувалась і виступила на відмінно в обласному творчому звіті, про що свідчать дипломи лауреатів, якими нагороджені і колективи, і окремі виконавці. Тільки наші колективи були визначені на заключний концерт переможців обласних творчих звітів серед систем ПТО, який відбувся у ТНЕУ і був присвячений Соломії Крушельницькій. Тут з успіхом виступили театр фольклорного танцю «Неопалима купина» та народні музики «Дивограй». Не можу не відзначити, що в цьому навчальному році керівник хору»Галичина», він же і композитор Олег Зозуля, виборов 1 місце в обласному конкурсі авторської пісні і співаної поезії серед ПТНЗ і ВНЗ. У цьому конкурсі дипломами були відзначені Є.Шевчук, С. Ягнійчук, З.Жаб’юк, І.Запотічний і вокальний ансамбль наших дівчат «Любисток».
У звітному періоді дирекція училища значну увагу приділяла розвитку фізичної культури і спорту, заохочуючи кращих учнів-спортсменів преміями. Завдячуючи клопіткій праці викладачів Демчука Г.К., Редькви Б.Б., Грицишин Л.В. і її керівника Котовської Л.Б. наше училище займає призові місця з розвитку фізичної культури і спорту на Тернопільщині серед закладів ПТНЗ. В обласних змаганнях вибороли 1 місце з волейболу юнаки та дівчата, у легкоатлетичному кросі – юнаки. Також наші спортсмени завоювали призові місця з волейболу (дівчата), стрінболу – юнаки, в гирьовому спорті – юнаки, футболу – юнаки. Тісна співпраця викладачів фізвиховання з класними керівниками, майстрами в/н, керівниками гуртків, випускниками училища дозволила успішно провести вечір спортивної слави. Незважаючи на значні успіхи в роботі кафедри з фізичного виховання у неї є також проблеми: на новий навчальний рік закупити інвентар для спортивних ігор (м’ячі) , легкоатлетичний та гімнастичний інвентар (баскетбольний щит, бруси, колоди, ядра тощо).

7. Навчання дітей пільгових категорій.
Станом на 1.02.2013 року у ВПУ №4 навчалось 16 учнів з числа дітей сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування.

8. Фінансування з обласного бюджету, благодійні фонди, спонсорські (зарплата, комунальні послуги і т.п.)
Професійне училище №4 фінансується з державного бюджету. Затверджено кошторисом на 2013 рік видатки на суму – 13.454599 грн. з них на оплату праці працівників – 7.019000 грн., нарахування на заробітну плату – 2546200 грн. На придбання товарів і послуг – 19700 грн. На оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 1.155000 грн. На стипендії та інші поточні трансфери – 2.493900 грн. За І півріччя 2013 року видатки профінансовано в повному обсязі.
На оплату праці направлено кошти в сумі –7.019000 грн., в тому числі за 7 місяців 2013 р. виплачено матеріальну допомогу на оздоровлення працівників – 227.360 грн., у т.ч. матеріальна допомога непедагогічному персоналу – 38.456 грн. Для порівняння: у 2012 р. матеріальна допомога на оздоровлення становила 214123 грн., у тому числі непедагогічному персоналу – 20.860 грн. За 7 місяців 2013 року нараховано премій 439.935 грн. (у т.ч. 63 тис. премії які використані як благодійні внески училищу, тоді як за весь 2012 рік було виплачено 528.861 грн.

Нагору