п`ятниця , 22 листопада 2024

Історія

Тернопільське вище професійне училище №4 імені Михайла Паращука утворене 26 серпня 1969 року згідно з наказом №94 від 11 серпня 1969 року Чернівецького міжобласного управління професійно-технічної освіти та іменувалося Міське професійно-технічне училище №21.
16 листопада 1979 року училище перейменовано на Міське середнє професійно-технічне училище №4, яке готувало робітників з середньою освітою для «Тернопільпромбуд».
16 липня 1990 року навчальний заклад реорганізований у Вище професійне училище №4 м. Тернополя і стало здійснювати професійну підготовку висококваліфікованих робітничих кадрів кваліфікаційного рівня «молодший спеціаліст». За 50 років свого функціонування училище підготувало понад 20 тисяч спеціалістів будівельного, технічного та економічного профілів.
У 2003 році училищу присвоєне ім’я всесвітньо відомого скульптора й архітектора Михайла Паращука. А 21 листопада 2008 року в актовому залі ТВПУ №4 була проведена міжнародна науково-практична конференція за участю громадської організації «Болгарський культурно-просвітницький клуб «Трендафіл» на тему: «Михайло Паращук «Ровесник болгарської волі, страдник нашої долі» (до 130-х роковин від дня народження та 65-х роковин від дня смерті).

Перший директор училища  Березюк В.Л.

Перший директор училища
Березюк В.Л.

Змінювалися покоління викладачів, майстрів виробничого навчання, керівників училища. У різні роки його директорами були В.Л.Березюк, А.М.Александров, А.Н.Даниленко, М.А.Кріль, Р.Є.Півторак, Федик П.Д..
14 серпня 1969 року наказом про призначення директором ПТУ №21 став Березюк Володимир Логвинович. До 18 травня 1974 року він вміло вів колектив училища вперед до нових здобутків. Мета створення училища: готувати будівельні кадри для облрембудтресту та управління будівництвом.
Під училище було виділено три приміщення по вулиці Комунальників, 1 (навчальний корпус з двома кабінетами та столярною майстернею та майстернею будівельних професій). Перші кадри: Барабаш М.П. – заступник директора та Окаринський М.С. – старший майстер.
Паралельно організовується обласне управління ПТО по Тернопільській області і на посаду керівника призначений Гановський Петро Адамович.
Перший набір 1969-1970 н.р. складає 30 учнів за спеціальністю муляр (навчання починається із жовтня місяця, так як у вересні проводився набір). Згодом набір розширено за спеціальностями столяр-тесляр, маляр-штукатур, муляр-монтажник конструкцій. В 1971 році набрано 7 груп кількістю 210 учнів. Десь у 1972 р. розпочали будівництво навчально-виховного комплексу по вулиці Галицька, 29. У 1976 році введено в дію навчальний корпус, майстерні та один гуртожиток, другий був введений у 1978 р.

Майстерня ПТУ №21  (вул. Комунальників, 1)

Майстерня ПТУ №21
(вул. Комунальників, 1)

Навчальний корпус ПТУ №21  (вул. Комунальників, 1)

Навчальний корпус ПТУ №21
(вул. Комунальників, 1)

Будівництво навчального корпусу (вул. Галицька, 29)

Будівництво навчального корпусу
(вул. Галицька, 29)

Будівництво гуртожитку (вул. Галицька, 29)

Будівництво гуртожитку
(вул. Галицька, 29)

Гуртожиток ПТУ №4 (вул. Галицька, 29)

Гуртожиток ПТУ №4
(вул. Галицька, 29)

Майстерня ПТУ №4 (вул. Галицька, 29)

Майстерня ПТУ №4
(вул. Галицька, 29)

Хор училища (1984р.)

Хор училища
(1984р.)

Колектив училища (1985р.)

Колектив училища
(1985р.)

Із 1976 року розпочато підготовку спеціалістів із здобуттям середньої освіти. Від училища від’єднуються: філіал на вул. Комунальників, який переростає в ПТУ №10 та філіал комбайнового заводу, що займав приміщення в гуртожитку комбайнового заводу по вулиці Леніна (тепер С.Бандери).
З метою вдосконалення навчально-виховного процесу, досягнення європейського рівня в підготовці спеціалістів було розширено зв’язки з навчальними закладами України та за кордоном. Училище співпрацює із Школою ім. Ген. Стефана Грота Ровецкаго міста Цєшина (Республіка Польща) та професійною гімназією з будівництва та геодезії імені «Арх. Георгія Козарова» з міста Слівена (Республіка Болгарія).

Сьогодні це унікальний заклад із високим професійним рівнем викладання, сучасною матеріально – технічною базою системи професійної освіти не тільки нашої області, а й України в цілому, який готує кваліфікованих фахівців для різних сфер господарства, національно свідомих громадян держави, інтелектуальних і духовно гармонійних особистостей з міцними теоретичними знаннями, практичними навичками, морально-естетичними цінностями, переданими від мудрих наставників тисячам учнів, які сміливо й упевнено відкривають для себе нові горизонти професійної діяльності.

Навчальний корпус

Навчальний корпус
(вул. Галицька, 29)

Навчальний корпус

Навчальний корпус
(2 поверх)

В училищі створена сучасна навчально-матеріальна база, яка повністю відповідає зростаючим вимогам суспільства до фахівців. Навчальні кабінети та майстерні, які відповідають усім санітарно – гігієнічним вимогам, дають можливість організувати навчальний процес на найвищому методичному і організаційному рівні і в той же час максимально наближено до реальних виробничих умов.

Виробнича майстерня

Виробнича майстерня

Виробнича майстерня

Виробнича майстерня (2 поверх)

Конференцзал

Конференцзал

23 листопада 2017 року на базі Тернопільського вищого професійного училища
ім. М. Паращука створено навчально-практичний центр «Śnieżka» для підготовки кваліфікованих робітників за професіями «маляр», «столяр».
Співпраця навчального закладу із компанією «Снєжка-Україна» дозволяє навчати молоді кадри за передовими технологіями, використовуючи сучасні лакофарбові матеріали, адже продукція постійно вдосконалюється виробниками і сьогоднішні учні, а завтрашні робітники повинні встигати за новими розробками і опановувати професію, використовуючи сучасні навчальні матеріали.

NPC_Sniezka_1

Відкриття НПЦ “Снєжка”

NPC_Sniezka_2

Відкриття НПЦ “Снєжка”

А у вересні 2019 року в училищі відбулося відкриття навчально-практичного
центру з підготовки кваліфікованих робітників з професій: слюсар-ремонтник, слюсар механоскладальних робіт, слюсар-інструментальник, слюсар з ремонту дорожньо-будівельних машин та тракторів, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування.

NPC_Slusar_1


NPC_Slusar_2


NPC_Slusar_3


NPC_Slusar_4


Щороку учні училища займають призові місця у обласних учнівських конкурсах фахової майстерності, обласних і Всеукраїнських предметних олімпах, а педагоги – у конкурсах «Викладач року», «Майстер виробничого навчання року».

Konkurs_prof_mayst_1


NPC_Slusar_4


/Konkurs_prof_mayst_2


Konkurs_prof_mayst_3


Життя училища – це не лише якісний навчальний процес, а ще й цікаве та корисне дозвілля: художня самодіяльність, волонтерська робота, гуртки, олімпіади, спортивні секції, креативні виховні заходи, зустрічі, екскурсії, майстер-класи, змагання, конкурси – і звичайно, перемоги.

Hor_Galichina

Народний художній мішаний хор «Галичина»

Зараз в училищі навчається близько 500 учнів з різних професій будівельного напрямку та галузі автомобільного транспорту, які дуже потрібні для нашого регіону. Активні форми професійної і загальноосвітньої підготовки тут творчо поєднуються з високопродуктивною корисною працею в процесі виробничого навчання і практики на будівельних об’єктах і підприємствах міста та області. Педагогічний колектив училища постійно дбає, щоб випускники виходили не просто професіоналами своєї справи, а й справжніми людьми.
В училищі згуртувався авторитетний, професійний колектив однодумців, які дбають про підготовку висококваліфікованих спеціалістів, виховують у молодого покоління любов до обраної професії. За 50 років підготовлено більше 20 тисяч робітників.

Kolektyv

Колектив училища

Навчально-виховний процес в училищі здійснюють 72 педагогічних працівників, яких на всіх етапах розвитку об’єднувало бажання творчо працювати, шукати нове, віддавати учням душу і серце, постійно вдосконалювати освітній процес.
6 педагогічним працівникам присвоєно звання «Викладач методист», 20 – «Старший викладач», 1 – нагороджено нагрудним знаком «А.С. Макаренко», 1- нагрудним знаком «В.О.Сухомлинський», 10 – нагрудним знаком «Відмінник освіти України». Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України нагороджено 12 педагогічних працівників, подякою Міністерства освіти і науки України – 7, грамотами Тернопільської обласної адміністрації і обласної ради – 15, подякою і цінними подарунками міського голови – 12, грамотами управлінь освіти ОДА і МР а також Навчально – методичного центру професійно – технічної освіти в Тернопільській області – 19 працівників.
У нелегких умовах сьогодення педагогічні працівники училища самовіддано продовжують почесну справу навчання і виховання молоді, сприяють становленню високоосвіченого покоління України. Спільними зусиллями і творчою працею створюється авторитет і сучасний імідж навчального закладу.
Переможці в обласних конкурсах на кращий кабінет: 2008 р. – кабінет фізики, 2009р. – кабінет українознавства, 2009 р. – кабінет української мови, 2013 р. – кабінет інформатики, 2015 р. – кабінет хімії, 2016 р. – кабінет креслення, 2016 р. – майстерня з ремонту автомобілів, 2017 р. – кабінет інформаційних технологій, 2017 р. – кабінет іноземної мови, 2018 р. – кабінет математики, 2019 р. – кабінет Захисту Вітчизни, 2019 р. – кабінет будови автомобіля.
Зараз училище у руках молодого, енергійного, креативного і вимогливого керівника Івана Михайловича Грищука. Його стратегічно мудрі рішення й безмежна відданість своїй справі і колективу вивели навчальний заклад на високий освітній рівень, знаний по всій Україні кваліфікованими випускниками; талановитими, допитливими й ерудованими учнями; мудрими та високопрофесійними викладачами. Зараз навчальний заклад вирізняється з поміж інших своєю сучасністю, багатогранністю, модерновістю, динамічністю. В училищі все і всі у постійному русі, і саме тому воно рік від року розвивається, стає все кращим…
У навчального закладу зі славним минулим — велике майбутнє. Адже реалії сьогодення свідчать про нестачу висококваліфікованих будівельних робітничих кадрів і на українському, і на європейському ринках праці.

Нагору