Запрошуємо на Всеукраїнську прощу освітян до Марійського духовного центру в с.Зарваниця

umbnail«Покликання і місія християнського вчителя: аспекти професійних та духовних викликів», – під таким гаслом відбудеться Всеукраїнське паломництво освітян до Зарваниці  28 вересня 2013 року.
Паломництво розпочнеться о  10.00 Архиєрейською Літургією. Програмою прощі передбачено також духовний концерт, конференція, робота в группах, похід до Чудотворної ікони, що у парафіяльній Церкві.Паломництво відбудеться з ініціативи представників Комісії УГКЦ у справах освіти та виховання та Комісії УГКЦ у справах мирян, повідомляє Департамент інформації УГКЦ.
Проща приурочена до професійного свята-Дня вчителя.

Зарваниця – найбільш значимий відпустовий Марійський центр УГКЦ. Село Зарваниця розташовано на території Теребовлянського району на Тернопільщині.

Після зруйнування Києва татаро-монголами в 1240 р., один з ченців, що врятувався від загибелі міста, мав над річкою Стрипою видіння Богоматері, яка послала йому на згадку про це ікону. Монах зробив на цьому місці скит з каплицею, а ікона дуже швидко прославилася чудами. Невдовзі притягнуті цим знаком Божої благодаті люди почали оселятись неподалік скиту, а на його місці виник монастир. Відтоді і до сьогодні Зарваниця має велику пошану серед численних прочан – прощі до Матері Божої Зарваницької виникли ще в середньовіччі. В 1742 р. Львівський митрополит Атаназій Шептицький коронував інший образ із Зарваницької святині, який також прославився чудами – Розп’ятого Ісуса. В 1867 р. було коронавано і саму чудотворну ікону Марії з Дитям, а стараннями кардинала Івана Сімеоді Папа Пій ІХ надав Зарваниці широкі відпустові привілеї. В 1944 р. комуністична влада спалила дерев’яну церкву, а через два роки знищила монастир. Джерело біля зруйнованої каплиці об’явлень обгородили колючим дротом, а на відпустові дні ставили міліційні заслони, щоб не допустити людей на місце, де стояла святиня. Незважаючи на це, прощі не припинялися, а священики таємно служили Служби Божі в хатах людей. В 1991 р. почалося відродження Зарваниці, пожертви надходили з усіх куточків України і світу – красномовний доказ великого духовного значення цього місця для кожного українця греко-католика.
Івасечко Н.П.

Нагору