понеділок , 23 грудня 2024

18 вересня в усіх групах була проведена виховна година на тему: «Трагедія Бабиного Яру»

memorial-b-yarУ своїх повідомленнях учні розповідали про те, що Бабин Яр – урочище на північно-західній околиці Києва. Простягається від вулиць Фрунзе в напрямку вулиці Мельникова між Курилівською церквою і вулицею Олени Теліги.
Під час німецької окупації Києва у 1941-1943 роках Бабин Яр став місцем масових розстрілів німецькими окупантами мирного населення і радянських активістів, підпільників, членів Організації Українських Націоналістів. Лише за два дні 29 та 30 вересня 1941 року тут розстріляли майже 34 тисячі євреїв.
Масові розстріли у Бабиному Яру проводилися і пізніше. Зокрема, 10 січня 1942 року було страчено близько 100 матросів і командирів Дніпропетровського загону пінської військової флотилії.
У 1941-1943 роках у Бабиному Яру розстріляно 321 члена ОУН, серед них і відому поетесу Олену Телігу.
У різних публікаціях даються різні цифри загальної кількості знищених у Бабиному Яру – приблизно від 70 тисяч до 200 тисяч осіб. У 1946 році на Нюрнберзькому процесі наводилася оцінка близько 100 тисяч осіб, згідно з висновками спеціальної державної комісії для розслідування нацистських злочинів під час окупації Києва.
Тривалий час радянська влада намагалася замовчати трагедію у Бабиному Яру. І лише за участю відомих дисидентів Івана Дзюби та Віктора Некрасова про неї почали говорити на державному рівні.
Зараз у Бабиному Яру та поблизу нього встановлено 25 пам’ятників.
Такі трагедії назавжди залишаться в пам’яті нашого народу.

Гешта Л.М.

Нагору