Муляр

P_10

Муляр – це робітник, що бере участь у зведенні і ремонті житлових будинків, мостів, промислових і інших споруджень з штучного або природнього будівельного матеріалу.

Історія професії
Ремесло муляра – одне з найдавніших. Кам’яні будови існують з первісних часів. Стародавній світ залишив нам чимало унікальних, величних споруд, таємниці будівництва яких досі не пізнані. Тонкощі професійної майстерності часто передавалися з покоління в покоління. Найкрасивіші міста світу: Венеція, Париж, Санкт-Петербург, – все це справа рук мулярів…
У зв’язку з активним ростом великих міст, який триває вже не одне сторіччя, професія муляра є надзвичайно затребуваною на ринку праці. Змінилися технічні засоби зведення будівель, поява монолітних каркасів, прискорюючих темпи будівництва, не витіснили ручної кам’яної кладки. Сьогодні люди прагнуть надати як великим житловим і громадським будівлям, так і власним домівках неповторний вигляд, тому завжди мають потребу в послугах мулярів і готові гідно їх оплачувати.
Ступінь складності праці муляра визначається рівнем його кваліфікації. У задачі простих робітників часто входить найважча робота – приготування та доставка розчину, кладка цегли і т. п. Необхідні операції виконуються мулярами за допомогою ручних інструментів. Керівництво бригадою робітників-мулярів здійснює кваліфікований майстер, який не виконує підсобні роботи. Існує також спеціалізація муляра-монтажника – він здійснює не тільки цегляну кладку, але і установку залізобетонних перекриттів, даху, збірних конструкцій. В залежності від рівня кваліфікації муляра визначається його заробітна плата, але навіть низькокваліфікова праця оплачується високо і завжди користується стабільним попитом.

Нагору