Касир в банку

P_5

Касир в банку – це працівник каси, що здійснює операції, пов’язані з прийманням та видачею коштів через касу підприємства, зберігає всі прийняті цінності та ін.
Історія професії
Ще з давніх-давен існувала традиція в невеликій групі людей призначати відповідального за зберігання грошових коштів. У Древній Русі існувала посада «казначея» – людини, що зберігала скарбницю приватних осіб, бояр і князів. У сучасному вигляді посада касира з’явилася в кінці ХІХ століття з винаходом перших контрольно-касових машин і швидко набула широкого поширення, що було пов’язано з розвитком великих міст і торгівлі…
Так професія касир (в банку) зародилася у надрах банківської справи. У давнину всіх, хто займався банківською справою, називали банкірами. У енциклопедичному словнику Брокгауза і Ефрона є таке визначення: “Банкір – займається грошовими та вексельними операціями, взагалі всіма операціями, властивими банківським установам”.
У стародавній Греції зустрічалися так звані “трапезіти” (від грец. “стіл, лавка”) – раби чи іноземці, справи яких обмежувалися спочатку тільки розміном грошей. Це була досить важка праця, якщо мати на увазі ті обставини, що Греція поділялась на велику кількість дрібних самостійних держав, і кожна з них мала свою грошову одиницю. Громадяни стародавньої Греції з презирством ставились до промислової торгівлі. Але трапезіти користувались пошаною, і навіть у деяких випадках ця справа надавала свободу рабу, який довгий час сумлінно займався трапезітством.
У римській історії під час Республіки кількість, значення і багатство міняйл постійно зростало разом з політичною та економічною могутністю держави.
У Середньовіччя банкірська діяльність найбільшого розвитку досягла в Італії. До обов’язків “кампсорів” належало визначення кількості благородного металу у грошовій одиниці, встановлення відношення між окремими грошовими одиницями. З розвитком торгівлі та грошових оборотів, міняйли поширювали свою діяльність і почали здійснювати майже усі операції, якими займаються сучасні банкіри. З тих часів кампсори отримали назву банкірів (від лат. Ьапка -стіл, лавка). Про них є згадки на генуезьких пергаментах 1155 і 1164 р. р. У 13 – 14 століттях вони вели справи по всій західній Європі, а також у най віддалених країнах Сходу, наприклад, з Китаєм. В подальшому діяльність банкірів проходила поряд з діяльністю установ, відомих під назвою банків.

Нагору