Столяр будівельний

P_16

Столяр будівельний — робітник, фахівець, який займається обробкою (тоншою, ніж теслярська) дерева і виготовленням виробів із нього.

Історія професії
Столярна справа споріднена з теслярською, на будівництві в колишні часи ті та інші роботи виконувалися одними і тими ж людьми. Розділення професій столяра і тесляра відбувалося поступово, у міру того як підвищувалися вимоги до якості обробки дерев’яних конструкцій, виробів з дерева. Звичайною сокирою умілі майстри Стародавньої Русі створили прекрасні дерев’яні споруди, меблі і інші предмети ужитку, що до цього дня представляють велику художню і культурну  цінність.
З часом з’являлися нові, досконаліші інструменти для обробки дерева, розширювалося застосування його в будівництві.
В нашій країні майже в усіх районах та областях розвинена широка мережа будівельних організацій, в завдання яких входить зведення будівель та споруд – промислових, сільськогосподарських, а також реконструкція діючих підприємств в зв’язку з переходом на випуск нової продукції. Для забезпечення цієї потреби необхідна підготовка висококваліфікованих кадрів. Її покликані виконувати заклади профтехосвіти. Особливо актуальна професія столяра на сьогоднішній день при поширеному будівництві дерев’яних котеджів.

Нагору