неділя , 1 листопада 2020

Психологічна служба інформує

10 жовтня відзначається Всесвітній день психічного здоров’я.

ВООЗ визначає психічне здоров’я як стан благополуччя, в якому людина реалізує свої здібності, може протистояти звичайним життєвим стресам, продуктивно працювати і робити внесок у суспільство. У цьому сенсі психічне здоров’я є основою благополуччя людини і ефективного функціонування спільноти.

Психологічно здорова людина – це перш за все людина спонтанна і творча, життєрадісна і весела, відкрита і така, що пізнає себе і навколишній світ не лише розумом, але і відчуттями, інтуїцією. Вона повністю приймає саму себе і при цьому визнає цінність і унікальність людей, що оточують її. Така людина покладає відповідальність за своє життя перш за все на саму себе і отримує уроки з несприятливих ситуацій. Таким чином, можна сказати, що «ключовим» словом для опису психологічного здоров’я є слово «гармонія» або «баланс». І перш за все це гармонія між різними складовими самої людини: емоційними і інтелектуальними, тілесними і психічними.

Психічне здоров’я має першочергове значення для особистого благополуччя, підтримки здорових сімейних відносин і здатності кожної окремої людини зробити внесок в життя суспільства.

Збереження психічного здоров’я несумісне з вживанням будь-яких психоактивних речовин!

Нікотинова залежність є найбільш розповсюдженим психічним розладом, яка не допомагає позбавитись стресу, а навпаки підвищує його рівень, що сприяє розвитку більш тяжких психічних розладів.

У збереженні та зміцненні психічного здоров’я важливе значення має дотримання принципів здорового способу життя.

Бережіть психічне здоров`я! Адже це запорука щасливого життя і довголіття!

 

viber_image_2020-10-12_19-23-35

viber_image_2020-10-12_19-23-48

viber_image_2020-10-12_19-24-04

Нагору