Агент з постачання

Агент з постачання – це фахівець  з організації матеріально-технічного забезпечення і вантажно-розвантажувальних робіт, який знає правила і порядок приймання і відправлення вантажів, замовлення контейнерів і транспортних засобів, оформлення документів на одержані і відправлені вантажі; номенклатуру і норми витрат сировини, матеріалів та інших товарно-матеріальних цінностей, умови їх зберігання і транспортування.
Агент з постачання – одна з найбільш модних і престижних сфер діяльності людини. Вже давно минув той час, коли слово «продаж» стійко асоціювалося з образом нелюб’язної тітоньки в брудному халаті, яка недбало кидає шматок ковбаси, або вусатого молодця на колгоспному ринку, який непомітно підсовує підгнилий фрукт, або нав’язливого спекулянта, що пошепки пропонує дефіцитні товари «з- під поли». Сьогодні займатися продажем – це цілком достойний вид діяльності.

Історія професії
Назва професії «агент з постачання» походить від двох слів: агент від лат. «agens» («agentis») – діючий за дорученням будь-кого, та постачання – постачання товару або послуги. Професія була започаткована у часи становлення капіталістичного ладу та бурхливого розвитку промисловості.
Робота агента з постачання – важлива для виробника, оскільки через нього товар продається в торговельну точку і потім кінцевому споживачеві, важлива і дистриб’ютору, оскільки правильно побудована робота агентів дозволяє якісно управляти товаропотоком, боротися з конкурентами, збільшувати обсяг продажів, присутність у торговельних точках. Звичайно ж, і торговій точці, і кінцевому споживачеві важливо, щоб потрібний товар завжди був присутній на полицях.
Агент з постачання повинен чітко знати асортимент, з яким працює торговельна точка, товари, які мають найбільший попит серед покупців, вміти правильно розрахувати потрібну кількість товару, яку потрібно поставити в торгову точку, щоб не було надлишку між подальшим відвідуванням і попередніми поставками, але й не було мало товару, тому що якщо недостатньо товару хоча б на день, то втрачає на цьому як дистриб’ютор, так і виробник. Через відсутність товару кінцевий споживач стане купувати продукцію конкурента, і не факт, що після того, як потрібний товар з’явиться в торговій точці, споживач знову почне купувати товар потрібного виробника.
Ця професія визнається однією з найбільш привабливих та затребуваних на ринку професій.

Нагору