У вищому професійному училищі №4 вшанували Михайла Паращука (TV4)

PB210025Сьогодні виповнюється 135-та річниця від дня народження відомого болгарського, українського скульптора і громадського діяча, уродженця села Варваринці Теребовлянського району, Михайла Паращука. У Тернополі його ім’я носить вище професійне училище №4. Святкову дату народження свого земляка і покровителя навчальний заклад відзначив низкою урочистих заходів.
Для Тернопільського вищого професійного училища імені Михайла Паращука 135-та річниця з дня народження свого покровителя виявилася подвійним святом. Саме 10 років тому розпорядженням тодішнього прем’єр-міністра України, а нині Президента, Віктора Януковича, цьому навчальному закладу присвоїли ім’я видатного болгарського та українського скульптора і громадського діяча.Павло Федик, директор ТВПУ-4 ім. Михайла Паращука: “Сьогодні в нас низка заходів, які ми проводимо. В нас було зранку театралізоване дійство з життєописом Михайла Паращука, потім в нас відбувся круглий стіл присвячений його творчості, його життєвому шляху. Нас відвідали представники болгарського товариства, гостем був наш відомий краєзнавець Михайло Михайлович Ониськів, який є автором книг і багатьох численних статтей про Михайла Паращука, а також голова обласного державного архіву пан Юрій Гумен”.

Опівдні урочистості продовжили традиційним відкриттям дошки пошани кращих учнів і тих, хто заслужив підвищену стипендію імені Михайла Паращука.
Олена Дика, стипендіат імені Михайла Паращука, учениця ТВПУ-4 ім. Михайла Паращука: “Я горджуся тим, що мене визнали стипендіатом імені Михайла Паращука, ім’я якого носить моє училище. Саме це надає мені натхнення приймати активну участь у громадському житті училища, а також відмінно навчатися”.
Продовжили святкування 135-ї річниці від Дня народження Михайла Паращука урочистим концертом.
Павло Федик, директор ТВПУ-4 ім. Михайла Паращука: “Михайло Паращук, уродженець села Варваринці на Теребовлянщині, був простою селянською людиною, і цей чоловік досягнув висот. Ми сподіваємось, що наші учні мають приклад, мають натхнення також працювати і творити таким чином, як Михайло Паращук творив для України, творив для мистецтва, творив для будівництва і скульптури і був також гідним сином нашого народу”.

Оригінальна стаття на сайті ТВ4

Нагору