середа , 10 вересня 2025

СОЦІАЛЬНИЙ ДІАЛОГ З РОБОТОДАВЦЯМИ ТА ОСВІТЯНАМИ

Проблеми діяльності будівельної галузі в Тернопільській області і в країні, які гостро стоять у період воєнного стану та подальші кроки щодо забезпечення її сталого функціонування, післявоєнного відродження, розвиток соціального діалогу, питання підтримки закладів профтехосвіти і учнівської молоді були предметом обговорення на круглому столі організованим Профспілкою будівельників України 05 вересня у Тернопільському вищому професійному училищі №4 імені Михайла Паращука.

До обговорення долучилися роботодавці будівельної галузі Тернополя та області, представники закладів професійної освіти з Тернопільської, Львівської, Чернівецької, Чернігівської та Закарпатської областей та керівники обласних організацій Профспілки будівельників України.

Олег Борисов, заступник Голови ПРОФБУД, який модерував захід під час відкриття зазначив, що в умовах воєнного часу постійний соціальний діалог між державою, роботодавцями будівельної галузі та Профспілкою будівельників України є вкрай важливим для спільного пошуку оптимальних рішень, які б сприяли економічній стабільності та соціальній підтримці працівників галузі.

Василь Будзик, Керівник регіонального Представництва Конфедерації Будівельників України в Тернопільській області озвучив питання: дефіциту кваліфікованих кадрів у галузі та підготовки молодих спеціалістів враховуючи потреби будівельних компаній, організації навчального процесу в закладах будівельної освіти під час війни, модернізації навчальних програм відповідно до сучасних потреб ринку праці та будівельних технологій, питання релокації у будівельному бізнесі, розвиток діалогу з органами влади на місцевому рівні та соціального діалогу з профспілкою.

Олег Нікітішин, заступник з будівництва ТОВ «Тернопільбуд» зазначив про важливість участі будівельних підприємств в організації та проведення виробничої практики для учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти.

Василь Андреєв, Голова Профспілки будівельників України озвучив про важливість співпраці з роботодавцями на територіальному та національному рівні, професійної підготовки спеціалістів будівельної галузі в закладах професійної (професійно-технічної) освіти та фахової передвищої освіти, участі міжнародних партнерів Профспілки в проєкті неформального професійного навчання мікронавичкам у будівельному секторі та зазначив що нещодавно підписана Галузева Угода між Міністерством розвитку громад та територій України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на 2025 – 2027 роки, який є основоположним на ринку праці в будівельній галузі документ встановлює підвищений рівень забезпечення прав та гарантій для працівників цієї галузі.

Адвокат Ірена Числовська виступила зі змістовною презентацією про практичне застосування Галузевої угоди у сфері будівництва на 2025-2027рр. Вона розкрила ключові аспекти документа: сферу дії та структуру Галузевої угоди, механізми її застосування на підприємствах, роль профспілки у контролі та забезпеченні виконання положень. 

Директор ТОВ «БУДМОЛ» Віталій Пушкаренко виступив із презентацією про інноваційні підходи компанії у сфері будівництва. Він детально розповів про виробництво модульних будинків, що виготовляються із сучасних екологічних матеріалів, які відповідають високим стандартам якості та енергоефективності. Особливий акцент було зроблено на тому, що підприємство не лише забезпечує внутрішні потреби України, але й успішно виходить на ринки Європи, пропонуючи конкурентоспроможну продукцію для сучасного будівництва. Це підтверджує потенціал українських виробників інтегруватися в європейський ринок та сприяти розвитку економіки країни.

Іван Грищук, директор Тернопільського вищого професійного училища №4 імені Михайла Паращука відзначив, що під час війни професійно-технічній освіті в Україні необхідна підтримка для створення профтех центрів за участю роботодавців і профспілки, адже вирішення питання браку кваліфікованих робітників, який виник у роботодавців, може бути реалізоване тільки закладами професійної (професійно-технічної) освіти. На сьогодні профтехосвіта, роботодавці і профспілка є ключовими гравцями на ринку праці, їхня взаємодія забезпечує формування кваліфікованої робочої сили, яка відповідає потребам економіки.

Андрій Присяжний, Голова Тернопільськоїобласної ради профспілок порушив питання неформальної зайнятості в будівельної галузі та зазначив важливість Галузевої угоди у сфері будівництва на 2025-2027рр., як інструмента вирішення питань умов праці для будівельників.

Завершальним етапом круглого столу стало відвідування навчально-практичних центрів та майстерень Тернопільського вищого професійного училища №4 імені Михайла Паращука, де учасники змогли ознайомитися з матеріальною базою закладу, умовами навчання та практичної підготовки майбутніх фахівців.

Також делегація побувала на підприємстві BUDMALL у Тернополі, яке спеціалізується на виробництві сучасних модульних будинків з внутрішнім та зовнішнім оздобленням за чотирма технологіями: модульні дерев’яні будинки, будинки з СІП панелей, каркасно-панельні будинки, традиційні українські будинки з жита та глини, що вже зараз стають важливою складовою відновлення житлової інфраструктури.

Обговорення на круглому столі показало, що співпраця профспілок, роботодавців і закладів освіти є необхідною умовою для вирішення актуальних проблем будівельної галузі у підготовці кваліфікованих кадрів, пошуку спільних рішень та розробку ефективних стратегій розвитку галузі, яких потребує країна сьогодні.

IMG_7319

IMG_7320

IMG_7321

IMG_7322

IMG_7332

IMG_7333

 

Нагору